Tlenki cyrkonu seria Q1

Jednoskośne tlenki cyrkonu seria Q1 – opis/zastosowania

Jednoskośny tlenek cyrkonu z serii Q1 jest dostępny w formach gęstego ziarna, pustych bąbli, kruszonych bąbli i proszku.

  • Gęste ziarno jest używane w preparatach tlenku cyrkonu stabilizowanych tlenkiem magnezu, które są stabilizowane na miejscu. Jest także używane jako źródło tlenku cyrkonu do materiałów ogniotrwałych glinowo-cyrkonowo-krzemianowych i jako dodatek do materiałów ogniotrwałych dolomitowych dla zwiększenia odporności na szok termiczny.
  • Bąble są często stosowane jako wysokotemperaturowa izolacja termiczna luzem, głównie wpiecach do topienia indukcyjnego. Są także podstawowym źródłem tlenku cyrkonu do produkcji topionych odlewanych materiałów ogniotrwałych glinowo-cyrkonowo-krzemianowych. Odmiana kalcynowana o niskiej zawartości krzemionki (<0,15%) jest kruszona i ściśle dopasowywana rozmiarami do użycia jako wiążący/wypełniający piasek do wypalania tytanianów i ferrytów.
  • Proszek jest używany w preparatach ogniotrwałych częściowo stabilizowanego tlenku cyrkonu by zoptymalizować % fazy jednoskośnej. Jest też najbardziej powszechnie stosowaną wierzchnią powłoką form ceramicznych używanych do odlewania stopów niklu. Inne zastosowania obejmują filtry ceramiczne ze stopionego metalu do odlewania stali nierdzewnej, preparaty do świec zapłonowych i kolory ceramiczne.

Wszystkie produkty są dostępne w różnych rozmiarach dostosowanych do konkretnych zastosowań. Wszystkie tlenki cyrkonu są produkowane z piasku cyrkonu o niskiej zawartości tlenków uranu i toru.

 

Typowa analiza chemiczna:

tlenek cyrkonu + tlenek hafnu ZrO2 + HfO2 99,00 %
tlenek hafnu HfO2 1,70 %
tlenek magnezu MgO 0,05 %
krzemionka SiO2 0,25 %
tlenek wapnia CaO 0,05 %
tlenek tytanu TiO2 0,20 %
tlenek żelaza Fe2O3 0,05 %
tlenek glinu Al2O3 0,40 %
uran + tor U + Th <500 ppm

 

 

Jakkolwiek informacje zawarte w tym dokumencie uważa się za dokładne i wiarygodne, niemniej jednak są przedstawione bez gwarancji lub rękojmi ze strony producenta ani dostawcy. Ponadto, nic co tu przedstawiono nie powinno być interpretowane jako zachęta do dokonywania innowacji bez odpowiednich licencji.